glowne
Pielęgnacja

5 produktów do stylizacji włosów, które powinieneś znać

Bezdyskusyjnym stwierdzeniem jest to, że nawet w najlepiej dobranym zestawie będziemy wyglądać źle, jeśli nasze włosy będą zaniedbane.  Do okiełznania naszych fryzur znajdziemy w drogeriach wiele produktów: kremy, pasty, pianki, gumy, pomady itp. Widząc tyle specyfików zazwyczaj człowiek głupieje i bierze to, co najładniej wygląda. Nasz wpis pozwoli wam na rozeznanie się wśród tych wszystkich środków.

Pomady

Do stylizacji włosów zaczęto ich używać w XIX wieku.  Dzielą się one na woskowe i wodne. Pierwsza z nich jest produkowana na bazie wosku, tłuszczu i substancji zapachowych.  Zależnie od użytych produktów nadaje ona włosom dużego, średniego lub małego połysku oraz posiada słaby, średni albo mocny chwyt.

Pozwala ona na praktycznie dowolne ułożenie naszych włosów, a po całym dniu wystarczy je tylko przeczesać i wyglądają jak świeże. Niestety, jednym z większych minusów pomad woskowych jest ich zmywalność. Czasami potrzebne jest dwu czy trzykrotne umycie włosów, żeby pozbyć się tego specyfika z naszych włosów. Jednak mimo wszystko, dla takiego efektu warto poświęcić te kilka minut dłużej w łazience!

Alternatywą dla pomad woskowych są pomady wodne. Nie ma w tym przypadku problemu ze zmywaniem oraz zapewniają podobny połysk i chwyt. Tutaj jednak pojawiają się dwa problemy: skorupa i trwałość. Pierwszy z nich to specyficzna skorupa, która tworzy się z naszych włosów po ułożeniu fryzury: jednym to przeszkadza, innym nie – dla mnie był to powód do zaprzestania korzystania z wodnych pomad.

Drugi zaś to trwałość – wodne pomady są zdecydowanie mniej trwałe od woskowych i możliwe jest, że fryzurę będziemy musieli układać drugi raz podczas dnia. Jest jeszcze coś, co przemawia za używaniem pomad, a mianowicie ich zapachy i kolory. W tej niezwykłej gamie woni i barw można się zakochać i osobiście otwieram sobie od czasu do czasu puszkę pomady, tylko po to żeby ją powąchać.

pomadkaŹródło: Hop-Chop BarberShop

Guma i Pasta

Różnią się one od pomad przede wszystkim tym, że nie pozostawiają na włosach ani krzty blasku, czyli zapewniają fryzurze matowe wykończenie. Zazwyczaj mają silny chwyt, lecz nie usztywniają włosów, co pozwala na stosowanie ich przez krótko jak i długowłosych panów. Włosy dzięki im wyglądają bardzo naturalnie mimo fantazyjnych fryzur. W tym przypadku również muszę pochwalić producentów za środki zapachowe stosowane do ich produkcji: są obłędne.

k2 k3

Źródło:Dear Barber, Uppercut

Żel

Nie wiem jak wam, ale on mi się kojarzy tylko i wyłącznie z wiejskimi dyskotekami z lat 90 ubiegłego wieku. Żel skleja włosy, usztywnia je i często daje efekt mokrych włosów. Bardzo łatwo nadać tym efektem naszej fryzurze kiczowatego charakteru. Jeśli jednak już uprzesz się na żel: polecam używanie go na mokre włosy i w niewielkiej ilości.

Pozwoli to na uzyskanie trochę bardziej naturalnego wyglądu włosów i uchroni nas od porównania do chłopaków z Backstreet Boys.

zelŹródło: Backstreet Boys

Krem

Do jego największych zalet należy fakt, że poza ułożeniem naszych włosów dogłębnie je odżywi. Polecam stosowanie tego specyfiku osobom, które mają problemy z suchymi włosami. Staną się one od razu bardziej miękkie i będą wyglądać na zadbane. Z drugiej strony osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów powinny go unikać, ze względu na to, że może on spotęgować ten efekt.

Warto również wspomnieć o tym, że kremy nie należą do najmocniejszych produktów, więc jeśli chcemy mieć na głowie wymyślną fryzurę, to polecam użyć innych specyfików.

hair_cream krem1

Źródło: Omega, Joanna

Słowo końcowe

Oczywiście produktów do stylizacji jest jeszcze wiele: pianki, lakiery, glinki, brylantyny itd. Uznaliśmy jednak, że te przedstawione przez nas, są najbardziej godne polecenia lub odradzenia. Mam nadzieję, że ten artykuł, choć trochę pomoże wam w wyborze produktu, którym będziecie stylizować swoje modne fryzury.

O autorze

  • Student prawa i ekonomii w Krakowie, który ciągle chce próbować nowych rzeczy, GENTmag jest jedną z nich i myśli, że zatrzyma się tutaj na dłużej.
1 komentarz

1 komentarz

  1. kupujemybuty.pl

    14 listopada 2016 at 10:40

    żel jest tak bardzo demonizowany i wyśmiewany, a przecież umiejętnie nałożony i w ilościach mniejszych niz jedno opakowanie na raz może stworzyc bardzo fajną i nowoczesną fryzurę. kwestia umiaru 🙂

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FB

REKLAMA

POPULARNE

FAJNY ARTYKUŁ? POLUB NAS NA FACEBOOKU