zegarkowe
Zegarki

Jak zbudować własną kolekcję zegarków

Męska biżuteria, ta najbardziej strojna i wymyślna była do dawien dawna domeną mężczyzn. Pierścienie, naszyjniki, bransolety były oznaką statusu społecznego lub podbitych terenów czy okazałych zdobyczy.

Z czasem dochodziło do stopniowego zanikania noszenia czego się da ze złota i na czym się da, a w czasach kiedy powstały i rozpowszechniły się zegarki to one i obrączkę uznawano za jedyną biżuterię, którą powinien nosić mężczyzna.

Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach biznesmena który kupuje jakąś firmę i przychodzi na spotkanie w garniturze obwieszony złotem jak B.A. Baracus z Drużyny A.

Skoro tylko zegarek mógł być ozdobą trzeba było mieć ich kilka na różne okazje. Tak pozostało do dzisiaj, chociaż zauważyć można powrót bransoletek to jednak zegarek może dużo powiedzieć nam o tym kto go nosi.

W tym artykule podpowiemy jakie są rodzaje zegarków i jak zbudować swoją zegarkową garderobę.

Magiczna liczba

Zaczynając przygodę z zegarkami warto na początku poznać pewną zasadę która mówi, że każdy mężczyzna powinien mieć co najmniej trzy zegarki:

– Klasyczny, elegancki– przeznaczony do noszenia z garniturem, bardzo prosty z jasną tarczą,
bez zbędnych bajerów, na skórzanym paskiem i bardzo cienki, tak aby mógł się zmieścić pod mankietem koszuli.

img_prod4704_0_o

– Codzienny, casualowy– charakteryzuje się większą swobodą jeśli chodzi o dobieranie do ubioru, są to grubsze i większe zegarki, tarcze posiadają dodatkowe elementy i funkcje, mogą być na pasku skórzanym, gumowym lub na bransolecie.

Top-10-ten-watches-living-legends-reviews

– Sportowy – w tym wypadku to często fantazje projektantów. Często zegarki sportowe są bardzo duże, a na tarczach dzieję się masa rożnych rzeczy za sprawą dodatków. Paski są najczęściej parciane lub kauczukowe i gumowe, ze względu na swoją wytrzymałość można je używać w różnych warunkach

012_Chopard_Mark_Webber

Masz więc trzy rodzaje zegarków na jakich powinieneś się skupić. I co? Tylko trzy? Otóż nie. W wyborze i zakupach zegarków możesz kierować się podobną zasadą jak panie przy zakupach butów, czyli nigdy dość!

Oczywiście jeżeli złapiecie bakcyla. Różnorodność, marka czy odpowiednie dopasowanie do stroju pozwalają na nieograniczone kombinacje, a wszystko dobrze dopasowane będzie świadczyć o Twoim dobrym guście, pewności siebie i statusie.

Wystarczy pamiętać, że jeżeli zakładasz garnitur, to pasek zegarka powinien być w kolorze butów i paska od spodni, a kolor koperty dopasować do koloru spinek. Warto też zwrócić uwagę na wielkość.

Źle wygląda szczupła osoba z dużym (śr tarczy ponad 55 mm) i ciężkim zegarkiem. Może być świetny zegarek, ale jeśli wyglądamy tak jakby noszenie go miałoby urwać nam rękę to lepiej sobie darować. Jest tyle rozmiarów, że na pewno każdy dla siebie coś znajdzie.

Co, jak i gdzie kupić?

Chcą pokazać się z dobrym zegarkiem pamiętaj, zegarek jest ważny tak samo jak czyste buty na które szczególną uwagę zwracają panie. Więc lepiej, żeby nie poniosła Cię za bardzo fantazja i do casualowej stylizacji nie zakładaj złotego G-SHOCKA, bo zrobisz sobie wizerunkowe ku ku.

Wiadomo, że dobre zegarki nie są tanie, więc zakup często uwarunkowany będzie zasobnością portfela. Jeżeli zarabiasz powiedzmy 7 tys. zł na jakimś stanowisku kierowniczym i chcesz zegarkiem zaznaczyć swoją pozycję, to spokojnie znajdziesz dobry zegarek do 5 tys. który Cię ozdobi. Nie polecam lecieć po kredyt, żeby od razu kupić Zenitha czy Breitlinga.

Nawet jeżeli Twoje zarobki są niższe to istnieją producenci, których modele nie zrujnują Twojego budżetu. Na początku proponuję przeznaczyć kwotę między 1000-2500 zł. Za tą kwotę spokojnie znajdziesz np. zegarek codzienny który będzie Ci służył do wszystkiego.

Atlantic Watch - Worldmaster 1888 Lusso 1

Następnie możesz odłożyć sobie trochę gotówki i wybrać klasyczny model, który będzie zakładany na specjalne okazje. No i na koniec zostaje zegarek sportowy. Wszystko zależy od Twoich upodobań jak już wcześniej wspominałem, jednak te trzy rodzaje zegarków powinny znaleźć się w Twojej szafie.

Chyba, że masz nieograniczoną fantazję i środki w portfelu, wtedy hulaj dusza piekła nie ma. Kupujesz, co Co się podoba of najlepszych szwajcarskich producentów i pokazujesz światu swoją kolekcję małych dzieł sztuki. Możesz stawiać na zegarki nowe jak i używane w rozbudowywaniu kolekcji.

band_pontos_77c0f140ff

Słowo końcowe

Podsumowując, przemyśl na początku do czego głównie będziesz nosić zegarek oraz ile chcesz wydać. Nie pozostawaj z jednym, a jeżeli chcesz poszaleć i Cię na to stać to kombinuj i baw się bo opcji jest wiele chętnie pomogę w razie co.

Także daj znać w komentarzu.

O autorze

  • Zegarki to jego hobby. Już od najmłodszych lat podziwiał ich wykonanie, kształty kopert. Za całą pierwszą wypłatę jaką zarobił kupił zegarek, który ma do dzisiaj. Pierwsze na co zwraca uwagę w rozmowie z nowo poznaną osobą ,to jej nadgarstek i sprawdzenie jaki sikor błyszczy na ręku.
Kliknij, aby napisać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FB

REKLAMA

POPULARNE

FAJNY ARTYKUŁ? POLUB NAS NA FACEBOOKU