zegarek
Zegarki

5 najciekawszych zegarków z prestiżowych targów SIHH 2016

Na prestiżowych targa Salon International de la Haute Horlogerie w Genewie pokazywane są modele premierowe, rocznicowe i „perełki” w limitowanych edycjach, które każda firma ma w swoim portfolio. Są to arcydzieła połączone z innowacyjnymi rozwiązaniami w pełni pokazujące kunszt zegarmistrzowski.

Oto te dzieła…

1. Hublot La Ferrari

Hublot przestawił La Ferrari w nowej wersji. Stworzony jako hołd dla włoskiej marki Ferrari za wyjątkowość i najwyższy poziom zaawansowania technologicznego. Zaprojektowany przez inżynierów obu firm.

Zegarek posiada aż 637 elementów i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie czasomierzy. Tegoroczna wersja jest o tyle wyjątkowa, że jest jej tylko 20 sztuk, a cała „koperta” wykonana jest z szafirowego szkła.

Pozwala to w odróżnieniu od starszych braci na przyglądanie się pracy całego mechanizmu. Cena to ok 500 000$.

hublot ferrari

2. Recital 18 Shooting Star Bovet

Bovet zaszalał. Niedługo obchodzą 200 rocznicę powstania i pokazali, że cały czas pamiętają o swojej tradycji, ale też nie odstają od reszty stawki w kwestii technologii.

Efektem tego jest Recital 18 Shooting Star. Zegarek posiada dwie trójwymiarowe półkule na których możemy swobodnie odczytać strefy czasowe i fazy księżyca oraz 24 miasta na osobnym wskaźniku.

Dostępny w kopercie z różowego i białego złota i niestety tylko 50 szt. Cena 295 000 CHF.

hublot star

 

3. Zegarek kieszonkowy Montblanc

Montblanc zaprezentowało zegarek kieszonkowy. I jest to kolejna firma która pokazuje model w limitowanej edycji, można nawet powiedzieć, ze bardzo limitowanej bo jest to tylko 8 sztuk.

Zegarek jest uhonorowaniem dla precyzji i pionierstwa chronomatów używanych na statkach które przemierzały Atlantyk. Część mechanizmu umieszczona na dole koperty jest odsłonięta, natomiast w górnej części mamy podobnie jak w przypadku Boveta, dwie trójwymiarowe półkule, na których poruszamy się po strefach czasowych.

Tylna część koperty jest przepięknie zdobiona i jest to ręczna robota. Całość wykonana z białego złota, a cena jedynie 295 000 CHF.

mont balnc

4. Wieczne pióro Richard Mille

W tym roku oprócz zaprezentowania swoich zegarków, które już standardowo zapierają dech w piersiach postanowił pokazać coś innego. Zrobiło się ciekawie. Pokazano wieczne pióro firmy.

Niby nic specjalnego, ale można się pomylić. Po naciśnięciu przycisku, na górnej części pióra rozpoczyna się proces otwierania i uruchamiania, mechanizm zegarkowy widoczny w przeszklonej części powoduje wysuwanie stalówki.

Piękna ręczna robota, ale cena za to cudo to już przesada. O ile za zegarek jestem w stanie zrozumieć różne, nawet kosmiczne ceny, tak 89 000 GBP, to ta stawka za pióro nie przemawia do mnie.

pioro

5. Robot MB&F

Ale prawdziwą gwiazdą tegorocznych targów stał się przesympatyczny wesoły robot o imieniu Sherman. Jego twórcami są inżynierowie i specjaliści z firmy MB&F.

Można powiedzieć, że firma specjalizuje się w tworzeniu futurystycznych zegarków. Po serii produktów wzorowanych na statkach kosmicznych z gwiezdnych wojen czy na pajęczakach postawiono na stworzenie przyjaciela na biurko.

Sherman nie jest jakimś skomplikowanym tworem, jest prostym zegarem który swoimi rączkami może przytrzymać nam pióro (np. to od Richard’a Mille’a). Jego głowa, a w sumie cześć mózgowa to miejsce gdzie znajduje się główny mechanizm, osłonięty mineralnym szkiełkiem.

Dostępny w dwóch wersjach srebrnej i złotej. Można też wybrać z dodatkami diamentowymi, a cena waha się między 13 800- 33 000 CHF.

robot

Słowo końcowe

Te modele mimo swoich cen na pewno znajdą nabywców, ale myślę, że nie po to żeby były noszone, ale jako inwestycje.

Dzisiaj zegarki podobnie jak obrazy, rzeźby czy inne dzieła sztuki są towarem w którym lokuje się pieniądze i dzięki którym po dłuższym czasie możemy liczyć na niezłe zyski.

Który zegarek zdobył Twoje uznanie?

Daj znać w komentarzu.

O autorze

  • Zegarki to jego hobby. Już od najmłodszych lat podziwiał ich wykonanie, kształty kopert. Za całą pierwszą wypłatę jaką zarobił kupił zegarek, który ma do dzisiaj. Pierwsze na co zwraca uwagę w rozmowie z nowo poznaną osobą ,to jej nadgarstek i sprawdzenie jaki sikor błyszczy na ręku.
Kliknij, aby napisać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FB

REKLAMA

POPULARNE

FAJNY ARTYKUŁ? POLUB NAS NA FACEBOOKU